Kuchařský nůž Roselli Japanese Chef

Skladem

3 813 Kč

Značka Roselli

Design: Heino Roselli

Exkluzivní nůž inspirovaný noži japonských kuchařů z kvalitní karbonové oceli a střenkou z břízy. Úhledný funkční design s březovou rukojetí nechává vyniknout struktuře dřeva. Dodává se se stojanem z masivní břízy. 

Nůž se vyrábí ručně výhradně z finských materiálů. Tepelně upravená březová rukojeť ošetřená lněným olejem se dobře drží i pokud je vlhká. Nůž je nepostradatelný pomocník každého nadšeného kuchaře či kuchařky a bude také nádherným a užitečným dárkem.

Podívejte se na video z výroby nožů Roselli. Nože výrobce doporučuje brousit prvotřídními švédskými diamantovými brousky Dianova Lapstone.

ROZMĚRY
Celková délka 28,5 cm
Délka čepele 17,5 cm
Tloušťka čepele 3 mm
Hmotnost 169 g

MATERIÁL
Čepel z karbonové oceli Roselli z finské ocelárny Karhula (tvrdost 60 HRC), střenka ze dřeva finské břízy kadeřavé, stojan z masivní břízy ošetřené lněným olejem.

POKYNY K ÚDRŽBĚ
Nůž Roselli je připravený na náročné podmínky, ale zaslouží si i pravidelnou péči. Po použití jej ručně umyjte a úplně vysušte. Čas od času jej potřete olejem.

VYROBENO VE FINSKU
Nože Roselli se vyrábí ručně v malé finské vesnici Harmoinen z výhradně finských surovin. Výrobce na nůž poskytuje 5-ti letou záruku na vady materiálu. Výrobek nese ochranný symbol Made in Finland.

Made in Finland

Více informací

Designer

Heimo Roselli

HEIMO ROSELLI
Finský kovář s vášní pro tradiční finské nože puukko založil vlastní značku nožů v roce 1976. Nože dodnes vyrábí ručně v malé manufaktuře ve vesnici Harmoinen. Po mnoha pokusech a usilovné snaze se mu podařilo vyvinout speciální karbonovou ocel, kterou nazval Roselli Wootz. Má také velký cit pro tvar a jeho výrobky jsou doslova klenoty nadčasového funkčního designu, které jsou pro Finsko tak typické.

Podobné a stejně krásné

Novinky na váš e-mail:

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Platba kartou
+420 775 232 072info@terve.cz