Více než 5000 designovek skladem
30 dní na vrácení zboží

Finský nůž Roselli Wootz 22,5cm / stříbro

Na objednávku do 3-4 týdnů

13 938 Kč

Značka Roselli

Design: Heino Roselli

Finský lovecký nůž puukko s čepelí z prvotřídní oceli a střenkou z břízy v krásném koženém pouzdru. Rukojeť této exkluzivní edice je zakončená na obou stranách pravým stříbrem. Úhledný funkční design s březovou rukojetí nechává vyniknout struktuře dřeva.

Nůž se vyrábí ručně z finských materiálů, kterým vévodí speciálně vyvinutá tvrdá karbonová ocel Roselli Wootz z finské ocelárny Karhula. Extrémní tvrdost dává noži skvělé vlastnosti a dlouhotrvající ostrost. Tepelně upravená březová rukojeť ošetřená lněným olejem se dobře drží i pokud je vlhká. Nůž je nepostradatelný pomocník a bude nádherným originálním dárkem, který potěší všechny dobrodruhy a sběratele nožů.

Podívejte se na video z výroby nožů Roselli. Nože výrobce doporučuje brousit prvotřídními švédskými diamantovými brousky Dianova Lapstone.

ROZMĚRY
Celková délka 22,5 cm
Délka čepele 10,5 cm
Tloušťka čepele 3 mm
Hmotnost 135 g

MATERIÁL
Čepel z extrémně tvrdé karbonové oceli Roselli Wootz (Ultra High Carbon) z finské ocelárny Karhula (tvrdost 66-68 HRC), střenka ze dřeva finské břízy kadeřavé, záštita a zakončení rukojeti z pravého stříbra, pouzdro z pravé kůže.

POKYNY K ÚDRŽBĚ
Nůž Roselli je připravený na náročné podmínky, ale zaslouží si i pravidelnou péči. Po použití jej ručně umyjte a úplně vysušte. Čas od času jej potřete olejem.

VYROBENO VE FINSKU
Nože Roselli se vyrábí ručně v malé finské vesnici Harmoinen z výhradně finských surovin. Výrobce na nůž poskytuje 5-ti letou záruku na vady materiálu. Výrobek nese ochranný symbol Made in Finland.

Made in Finland

Více informací

Designer

Heimo Roselli

HEIMO ROSELLI
Finský kovář s vášní pro tradiční finské nože puukko založil vlastní značku nožů v roce 1976. Nože dodnes vyrábí ručně v malé manufaktuře ve vesnici Harmoinen. Po mnoha pokusech a usilovné snaze se mu podařilo vyvinout speciální karbonovou ocel, kterou nazval Roselli Wootz. Má také velký cit pro tvar a jeho výrobky jsou doslova klenoty nadčasového funkčního designu, které jsou pro Finsko tak typické.

Podobné a stejně krásné

Novinky na váš e-mail:

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Severský design

Značky
Kolekce
Novinky


Platba kartou
+420 775 232 072info@terve.cz