Finský nůž Roselli Leuku 31cm / dárkový set

Skladem

6 375 Kč

Značka Roselli

Design: Heino Roselli

Finský nůž Leuku je univerzál, který zastane práci nože, sekery a mačety. Tradiční nástroj laponských chovatelů sobů a stavitelů chat se osvědčil nejen při krájení a řezání, ale i sekání dřeva, větví a spoustě dalších činností potřebných k přežití v drsné severské divočině. Nůž je vyrobený z kvalitní karbonové oceli, má střenku z břízy a kožené pouzdro a navíc je zabalený v krásném dárkovém boxu s brouskem. Úhledný funkční design s březovou rukojetí nechává vyniknout struktuře dřeva.

Nůž se vyrábí ručně z finských materiálů. Březová rukojeť ošetřená lněným olejem se dobře drží i pokud je vlhká. Nůž je nepostradatelný pomocník při vašich výletech do přírody a bude nádherným originálním dárkem, který potěší všechny dobrodruhy.

Podívejte se na video z výroby nožů Roselli.

ROZMĚRY
Celková délka 31 cm
Délka čepele 19 cm
Tloušťka čepele 5 mm
Hmotnost 310 g

MATERIÁL
Čepel z karbonové oceli Roselli z finské ocelárny Karhula (tvrdost 60 HRC), střenka ze dřeva finské břízy kadeřavé, pouzdro z pravé kůže.

POKYNY K ÚDRŽBĚ
Nůž Roselli je připravený na náročné podmínky, ale zaslouží si i pravidelnou péči. Po použití jej ručně umyjte a úplně vysušte. Čas od času jej potřete olejem.

VYROBENO VE FINSKU
Nože Roselli se vyrábí ručně v malé finské vesnici Harmoinen z výhradně finských surovin. Výrobce na nůž poskytuje 5-ti letou záruku na vady materiálu. Výrobek nese ochranný symbol Made in Finland.

Made in Finland

Více informací

Designer

Heimo Roselli

HEIMO ROSELLI
Finský kovář s vášní pro tradiční finské nože puukko založil vlastní značku nožů v roce 1976. Nože dodnes vyrábí ručně v malé manufaktuře ve vesnici Harmoinen. Po mnoha pokusech a usilovné snaze se mu podařilo vyvinout speciální karbonovou ocel, kterou nazval Roselli Wootz. Má také velký cit pro tvar a jeho výrobky jsou doslova klenoty nadčasového funkčního designu, které jsou pro Finsko tak typické.

Podobné a stejně krásné

Novinky na váš e-mail:

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Platba kartou
+420 775 232 072info@terve.cz