• Iittala Alvar Aalto

  Kolekce skleněných váz a misek od světoznámého designéra Alvara Aalta, kterou navrhl pro hotel Savoy v Helsinkách v roce 1936. Tehdy ještě mladý a neznámý Alvar Aalto předvedl svoji geniální kolekci váz inspirovanou finskými jezery na pařížské výstavě, kde ohromil celý svět. Legendární váza se hned stala ikonou finského designu, která nestárne ani po 80 letech a vy se jejími křivkami můžete stále kochat a předávat si ji třeba jako rodinné dědictví. Alvar Aalto nikdy nedefinoval, jaké má mít váza využití, ale raději nechává rozhodnutí na nás. Tato volnost je tajemstvím jeho nadčasového designu.

 • Iittala Aino Aalto

  Kolekce sklenic Aino Aalto navrhla v roce 1932 manželka slavného designéra Alvara Aalta. I po více než 80 letech působí tvar inspirovaný kamenem hozeným do vody opravdu svěže. Sklo je zabarvené kvalitním pigmentem, který vytváří jednolitý odstín. Nadčasový design už prověřil čas a skleničky se hodí do různých typů kuchyní.

 • Iittala Birds by Toikka

  Kolekce ptáčků Birds by Toikka se začala rodit v roce 1972, kdy finský designér Oiva Toikka vytvořil jejich první sérii. Od té doby nás každoročně překvapuje dalšími skleněnými ptáčky a celkem jich už navrhl neuvěřitelných 400 kusů. Kromě nezvyklé dekorace mají také sběratelskou hodnotu, protože se vyrábí v omezených kolekcích.

 • Iittala Essence

  Elegantní vyvážený design sklenice Essence vám bude dělat radost, ať už si budete například vychutnávat víno, popíjet pivo nebo oblíbený drink. Kolekce Iittala Essence získala prestižní mezinárodní ceny iF Design Award a Les Découvertes Award.

 • Iittala Kartio

  Ikonické sklenice Kartio navrhl v roce 1958 designér Kaj Franck. Že se jedná o nadčasový design potvrdilo půl století výroby a obliba po celém světě. Skleničky působí velmi dobře v moderním i klasickém interiéru. Navíc můžete kombinovat různé barvy a vytvořit si tak vlastní set, který bude barevně ladit s vaší kuchyní.

 • Iittala Kastehelmi

  Design inspirovaným kapkami rosy Kastehelmi navrhl finský designér Oiva Toikka v roce 1964 a kolekce se v nezměněné podobě vyrábí s úspěchem dodnes. Důkaz, že dobrý design zkrátka nestárne.

 • Iittala Kivi

  Jednoduchý a účelový design kolekce svícnů Kivi navrhl finský designér Heikki Orvola v roce 1988. Svícny Kivi nejlépe vyniknou ve skupině, kdy si můžete vyhrát s kombinováním různých barev.

 • Iittala Nappula

  Kolekce kovových svícnů Nappula vás zaujme netradičním masivním podstavcem z kvalitní oceli, která dodává svícnům stabilitu i pokud do něj dáte delší svíčky. Svícen Nappula krásně vynikne samostatně a nebo ho můžete dát do kompozice více velikostí a barev.

 • Iittala Origo

  Porcelán Origo představuje kombinaci nadčasového severského designu a prvotřídní kvality. Jednoduchý a přesto výrazný motiv pečlivě sladěných barevných proužků je na stole nepřehlédnutelný. Kolekce Origo získala v roce 2002 prestižní mezinárodní cenu iF Design Award.

 • Iittala Raami

  Pečlivě složená kolekce kombinuje keramiku, sklo a dřevo, které spolu vytváří příjemnou atmosféru u stolu od rána do noci doslova při každé příležitosti. Každý kousek je dokonalý sám o sobě, přesto je významnou součástí celé kolekce - jako rodina nebo skupina přátel, kde každý člen přináší své vlastní charakteristiky. Kolekce Raami byla navržena s velkým důrazem na detail, které vyjdou na povrch až při bližším pohledu.

 • Iittala Sarjaton

  Kolekci Sarjaton si zamilujete pro její variabilitu. I přesto, že v ní najdeme celou řadu rozdílných stylů a motivů, vše spojuje stejný designový koncept. Jednotlivé kousky proto můžete snadno kombinovat a vytvořit si tak vlastní jedinečný servis, který vám bude dělat radost každý den.

 • Iittala Taika

  Taika znamená ve finštině magický a designér Klaus Haapaniemi toto téma zpracoval fantasticky. Jeho ilustrace inspirují, podněcují vaši představivost a přivedou vás na nové myšlenky.

 • Iittala Taika Siimes

  Rozšíření oblíbené kolekce Iittala Taika o motiv Siimes vás vezme hluboko do lesů mezi mystická stvoření, která vás budou pokaždé znovu fascinovat. 

 • Iittala Tanssi

  Kolekci porcelánu a doplňků Tanssi navrhl slavný finský designér Klaus Haapaniemi. Inspiraci přitom hledal v našich končinách, když navrhoval kostými pro finskou národní operu k Janáčkově hře Příhody lišky Bystroušky. V motivech kolekce Iittala Tanssi se tak mísí odkaz na slovanskou a orientální kulturu, soužití zvířat, lidí a přirozený cyklus života. Ústřední roli hrají zvířata v pózách typických pro člověka. Jak jsme u Haapaniemiho zvyklí, vše podává s perfektním smyslem pro detail v promyšlených tvarech a dokonalé harmonii barev.

 • Iittala Teema

  Kolekce Teema je v nabídce značky Iittala už přes 50 let a stále se těší velké oblibě. Jednoduchý, ale účelný a krásný design zkrátka prošel zkouškou času a stále vypadá aktuálně. Teema se hodí prakticky do jakéhokoliv interiéru a navíc ji lze dobře kombinovat s jiným nádobím značky Iittala.

 • Iittala Tools

  Kolekce Iittala Tools v elegantním severském designu ozdobí vaši kuchyň a povznese vaření na novou úroveň. Masivní materiály rovnoměrně rozvedou teplo a zabrání připalování. Doplňující kolekce Collective Tools navíc přidává elegantní servírovací lžíce a další kuchyňské náčiní ve stejném stylu.

 • Iittala Ultima Thule

  Kolekci Ultima Thule navrhl v roce 1968 legendární finský designér Tapio Wirkkala. Unikátní a na výrobu komplikovaná struktura skla je inspirovaná rozpouštějícím se ledem v Laponsku.

 • Iittala Valkea

  Minimalistický design svícnů Valkea navrhl Harri Koskinen v roce 2018. Svícny na čajovou svíčku si pohrávají s jednoduchým tvarem, barvou skla a světlem svíčky. Svícny Valkea vyniknou samostatně i ve skupině s jinými kousky Iittala.

 • Iittala Vitriini

  Skleněné dózo z kolekce Vitriini jsou jako stvořená k uchování vašich osobních pokladů nebo jako designový doplňek na konferenční stůl, kde může skrývat sladkosti a drobné dekorace. Kolekce Vitriini získala v roce 2012 prestižní mezinárodní cenu iF Golden Design Award.

 • Iittala X Issey Miyake

  Zase trochu jiná, asymetrická a přesto seversky jednoduchá. Taková je kolekce Issey Miyake s podtitulkem Pause for Harmony, tedy volně přeloženo jako chvilka pro harmonii. Výsledek unikátní spolupráce finské porcelánky Iittala s předním japonským módním domem Issey Miyake přináší úchvatné tvary se špetkou futuristického designu, pro který je právě japonská značka světoznámá. Jednoduše kolekce, která má ambice stát se další ikonou severského designu.

 • Marimekko Oiva

  Kolekce Oiva je vyrobena z kvalitního porcelánu, který si i při každodenním používání zachová původní glazuru a živé barvy. Její jednoduché mírně oblé tvary společně s nadčasovými motivy tak typickými pro Marimekko jsou jednoduše úžasné.

 • Marimekko Siirtolapuutarha

  Originální skandinávský vzor Siirtolapuutarha zdobí nepravidelné korálky a rozkvetlá zahrada. Pro Marimekko jej navrhla finská designérka Maija Louekari a objevuje se nejen na porcelánu Oiva, ale také na textilu do kuchyně, jídelny a koupelny.

 • Marimekko Sääpäiväkirja

  Kolekci porcelánu Sääpäiväkirja navrhla pre Marimekko finská designérka Aino-Maija Metsola. Inspirovala se severskou divokou přírodou a rozmary počasí - větrem zmítanými stromy, zlatavým odstínem trávy, bouří nasáklými skalami a mlhou zahalenými ostrovy.

 • Marimekko Unikko

  Je k neuvěření, že nadčasový motiv Unikko nakreslila designérka Maija Isola už v roce 1964. Od té doby se objevuje v různých podobách na celé řadě výrobků od porcelánu přes zástěry až po polštáře. Důkaz, že kvalitní finský design nikdy nezestárne.

 • Marimekko Jaro/Léto 2020

  Limitovaná kolekce Marimekko představená pro jaro a léto 2020 je plná nových barev a ikonických severských vzorů, které zdobí látky, polštáře, povlečení, deky a porcelán Oiva.

 • Marimekko Zima 2019

  Limitovaná kolekce Marimekko představená pro zimu 2019/2020 je plná nových barev a ikonických severských vzorů, které zdobí látky, polštáře, povlečení, deky a porcelán Oiva.

 • Marimekko Podzim 2019

  Limitovaná kolekce Marimekko představená pro podzim 2019 je plná nových barev a ikonických severských vzorů, které zdobí látky, polštáře, povlečení, deky a porcelán Oiva.

 • Marimekko Jaro/Léto 2019

  Limitovaná kolekce Marimekko představená pro jaro a léto 2019 je plná nových barev a ikonických severských vzorů, které zdobí látky, polštáře, povlečení, deky a porcelán Oiva.

 • Abies Organics

  Kolekce přírodní kosmetiky Abies Organics od Aamumaa je vyrobená z láskou ze surovin panenské severské přírody. Nezaměnitelná vůně pryskyřice a divokých lesních plodů omámí vaše smysly tak, že se budete cítit jako uprostřed finského lesa.

 • Innolux Bright Therapy

  Kolekce terapeutických svítidel Bright Therapy na základě vědeckých studií kompenzuje denní světlo a pomáhá překonat krátké zimní dny. Finský výrobce Innolux ji uvedl jako první a stále je světovou jedničkou v jejich výrobě.

 • Lapuan Kankurit Kaste

  Kolekce osušek, ručníků, županů a zástěr ze 100% lnu sází na přírodní materiál, precizní finskou výrobu a jednoduchý severský design.

 • Lapuan Kankurit Terva

  Vynikající osušky, ručníky a další textilní doplňky Terva vás dostanou na první dotyk. Jsou jemné, odolné, rychle schnou a mají vynikající savost. Kolekce Terva je tak jako stvořená do sauny, ale můžete ji klidně vzít i na pláž nebo používat každý den v koupelně.

 • Lapuan Kankurit Jaro/Léto 2020

  Krásné novinky finské textily pro jaro a léto 2020.

 • Arabia Uunikokki

  Porcelánové zapékací nádoby do trouby v jednoduchém severském stylu navrhl Tapio Yli-Viikari v roce 1979. Kvalitní odolný porcelán vydrží vysoké teploty v troubě i nízké v mrazáku. Vnější vroubkování není jen ozdobou, ale také zajišťuje rovnoměrné šíření tepla.

 • Arabia Moomin True to its origins

  Kolekce porcelánu True to its origins na motivy příběhů s Muminky od slavné finské autorky a malířky Tove Jansson. Černobílé ilustrace oživené žlutými detaily vyjádřují jednoduchou malbou nejhlubší emoce postaviček a atmosféru v muminím údolí.

 • Muurla Pipi Dlouhá punčocha

  Legendární postavička Pipi Dlouhá punčocha a její kamarádi zdobí krásné smaltované hrnečky a misky finské značky Muurla. Dětská obyvatelka opuštěné vily Vilekuly prožívá s dětmi ze sousedství spoustu dobrodružství, které si zamilovali děti i dospělí po celém světě.

 • Suomi 100

  V roce 2017 Finsko slaví 100. výročí nezávislosti. A protože je to v této severské zemi pro všechny velký svátek, připravili si pro nás některé značky speciální modrou kolekci právě na počest této události. Ať už milujete samotné Finsko, modrou barvu nebo jednoduše severskou kvalitu a design, určitě si nějaký kousek vyberete. 

Vybíráme pro vás

Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek
Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek

Novinky na váš e-mail:

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Platba kartou
+420 775 232 072 info@terve.cz