Více než 5000 designovek skladem
30 dní na vrácení zboží

Váza Ruutu 11,5x14, brusinková

Na objednávku do 3-4 týdnů

4 420 Kč

Značka Iittala

Design: Ronan a Erwan Bouroullec

Na první pohled nenápadná váza Ruutu (ve finštině „diamant“) je inspirovaná silně zkoseným tvarem, který odhalíte až při pohledu shora. Ruutu si žádá podrobnější seznámení s tvarem, barvami a možností seskupování do různých kombinací. Je to taková „komplikovaná jednoduchost“, kterou s překvapením postupně objevujete.

Sběratelská kolekce se skládá z deseti váz v pěti velikostech a sedmi barvách, které můžete vzájemně kombinovat a vytvořit tak vlastní originální instalace, kde se jemné vodové barvy váz vzájemně prolínají a vytvářejí nové odstíny. Vázu můžete použít s květinami, velmi pěkná je i prázdná a ideální je samozřejmě v kompozici s dalšími kusy z kolekce Ruutu, kdy začne ta pravá hra s barvou a lomem světla. Baleno v dárkové krabici.

Výrobu i možnosti kompozice váz Ruutu nejlépe vystihuje video.

ROZMĚRY
11,8x14 cm

MATERIÁL
Sklo

POKYNY K ÚDRŽBĚ
Pouze ruční mytí.

VYROBENÉ VE FINSKU
Komplikovaný proces výroby jedné vázy si vyžaduje 24 hodin a práci sedmi sklářských mistrů, zejména kvůli obtížně dosažitelnému tvaru. Každý výrobek je unikátní a na dně jej zdobí gravírování od designérů.

OCENĚNÍ
Kolekce váz Ruutu získala v roce 2015 prestižní mezinárodní cenu iF Design Award.

iF Design Award

Více informací

Designer

Ronan a Erwan Bouroullec

RONAN A ERWAN BOUROULLEC
Sehraná bratrská dvojice spolu tvoří pro přední světové značky design nejvyšší kvality už celých 15 let. Jak sami říkají, vyrovnat se s odlišným charakterem toho druhého je někdy výzva. Jak ale vidíme, výsledek stojí za to. Pro Iittalu vytvořili Ronan a Erwan kolekci váz Ruutu, která spojuje prvotřídní skandinávský design, zručnost sklářských mistrů a fantazii samotného zákazníka.

Podobné a stejně krásné

Novinky na váš e-mail:

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Severský design

Značky
Kolekce
Novinky


Platba kartou
+420 775 232 072info@terve.cz