Miska Alvar Aalto 195x60, bílá

Skladem

2 700 Kč

Značka Iittala

Design: Alvar Aalto

Bílá miska od světoznámého designéra Alvara Aalta, kterou v rámci kolekce váz navrhl pro hotel Savoy v Helsinkách v roce 1936. Tehdy ještě mladý a neznámý Alvar Aalto předvedl svůj geniální desing inspirovaný finskými jezery na pařížské výstavě, kde ohromil celý svět. Legendární tvar se hned stal ikonou finského designu, která nestárne ani po 80 letech a vy se jejími křivkami můžete stále kochat a předávat si ji třeba jako rodinné dědictví. Baleno v dárkové krabici.

Prohlédněte si design a výrobu kolekce Alvar Aalto na videu.

ROZMĚRY
19,5x6 cm

MATERIÁL
Sklo

VYROBENO VE FINSKU
Kolekci vyrábí finští skláři ručně v originálních formách Alvara Aalta a na výrobě se podílí hned sedm mistrů. Výroba jednoho kusu tak trvá 30 hodin a každý výrobek je unikátní.

Více informací

Designer

Alvar Aalto

ALVAR AALTO
Dnes už legendární Alvar Aalto patří k osobnostem, které ovlivnily směrování světové architektury a designu. Jeho cit pro funkci, krásu a formu můžeme vnímat po celém Finsku v podobě knihoven, univerzit nebo celých městských čtvrtí. Kromě architektury se nesmazatelně zapsal i v designu nábytku a interiérových dekorací, z nichž nejznámější je kolekce váz nesoucí jeho jméno.

Podobné a stejně krásné

Novinky na váš e-mail:

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Platba kartou
+420 775 232 072 info@terve.cz