Kosmetická taštička Kaika Unikko, červená

Na objednávku do 3-4 týdnů

770 Kč

Značka Marimekko

Design: Maija Isola

Kvalitní kosmetická taštička s nadčasovým motivem květin Unikko je skvělým doplňkem koupelny a poslouží vám také při vašich pracovních cestách nebo na dovolené. 

Taštička má zapínání na zip a kvalitní odolná bavlna má navíc povrchovou úpravu odpuzující vodu. Látka je vyrobená v Helsinkách a taštička je ušitá v Estonsku.

Je k neuvěření, že nadčasový motiv Unikko nakreslila designérka Maija Isola už v roce 1964. Od té doby se objevuje v různých podobách na celé řadě výrobků od hrnečků přes zástěry až po polštáře. Důkaz, že kvalitní finský design nikdy nezestárne.

ROZMĚRY
21x14 cm

MATERIÁL
Obal 100% bavlna s úpravou odpuzující vodu, rub 100% nylon

POKYNY K ÚDRŽBĚ
Perte na 40°C.

DESIGN FROM FINLAND
Výrobek nese ochranný symbol Design from Finland.

 Design from Finland

Více informací

Designer

Maija Isola

MAIJA ISOLA
Nejznámější finská textilní designérka pracovala pro Marimekko neuvěřitelných 40 let a navrhla přes 500 vzorů. Jako první ji v 60. letech proslavil výrazný květinový motiv Unikko, který se stal ikonou značky a zdobí její výrobky dodnes. Designový styl a filosofie Marimekko jsou z velké části postaveny právě na díle Maiji Isoly. I po její smrti se tak můžeme kochat severskými motivy, které jsou neobyčejně unikátní, emotivní a nadčasové.

Podobné a stejně krásné

Novinky na váš e-mail:

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Platba kartou
+420 775 232 072info@terve.cz