Stolní lampa Leimu 30x20cm, šedá

Na objednávku do 3-4 týdnů

13 250 Kč

Značka Iittala

Design: Magnus Pettersen

Designová stolní lampa Leimu je inspirovaná moderní architekturou, konkrétně kombinací betonu a skla. Norský designér Magnus Pettersen navrhl lampu tak, aby připomínala plamen a ztvárňovala rovnováhu mezi citem a silou. A povedlo se mu to výborně. Jemné skleněné stínidlo koresponduje se stabilní betonovou základnou. Dosažení správné rovnováhy mezi těmito materiály vyžadovalo nejlepší odborníky ve finské sklárně Iittala. 

Lampa vydává měkké, jemné světlo, které vytváří teplo domova. Nejlépe působí ve skandinávských a industriálních interiérech, kde vyniknou její čisté linie. Baleno v dárkové krabici.

ROZMĚRY
Výška 30 cm
Průměr 20 cm

MATERIÁL
Ručně foukané sklo, beton

ZDROJ
Žárovka typu E14 s maximálním výkonem 60 W (není součástí balení)

KABEL
Kabel se spínačem, délka 2,5 m

OCENĚNÍ
Lampa Leimu obdržela prestižní cenu iF design award.

Více informací

Designer

Magnus Pettersen

MAGNUS PETTERSEN
Magnus Pettersen je norský designér žijící v Londýně, kde v roce 2011 založil designové studio se zaměřením na nábytek, osvětlení a bytové doplňky a pracoval na tradičním designu výrobků. Pettersenovův design odráží norské dědictví tím, že je funkční a užitečný, ale bez stereotypního skandinávského stylu. Často industriální styl je změkčen smícháním s přírodními materiály a teplejšími barvami.

Podobné a stejně krásné

Novinky na váš e-mail:

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Platba kartou
+420 775 232 072 info@terve.cz