Šálek s podšálkem Tanssi 0,2l

Skladem

845 Kč

Značka Iittala

Design: Klaus Haapaniemi

Porcelánový šálek s podšálkem na kávu z kolekce Iittala Tanssi nás doslova zve do tance. Neuvěřitelné ilustrace Klause Haapeniemiho po obvodu hrnečku a na podšálku vypovídají příběh plný emocí zasazený do zvířecí říše.

Inspiraci ke kolekci Tanssi (ve finštině Tanec) Klaus Haapaniemi hledal v našich končinách, když navrhoval kostými pro finskou národní operu k Janáčkově hře Příhody lišky Bystroušky. V motivech Tanssi se tak mísí odkaz na slovanskou a orientální kulturu, soužití zvířat, lidí a přirozený cyklus života. Ústřední roli hrají zvířata v pózách typických pro člověka. Jak jsme u Haapaniemiho zvyklí, vše podává s perfektním smyslem pro detail v promyšlených tvarech a dokonalé harmonii barev.

OBJEM
0,2 l

ROZMĚRY
Průměr podšálku 15 cm

MATERIÁL
Porcelán

POKYNY K ÚDRŽBĚ
Lze mýt v myčce, obsah můžete ohřívat v mikrovlnce i klasické troubě a nebo chladit v mrazáku.

Více informací

Designer

Klaus Haapaniemi

KLAUS HAAPANIEMI
V současné generaci finských designérů asi není v obou textur většího talentu, než je Klaus Haapaniemi. Jeho ilustrace jsou jak z jiného světa. Kromě vlastní značky už má za sebou celou řadu úspěšných návrhů nejen pro Iittalu, kde vytvořil ilustrace pro kolekce Taika a Tanssi, ale i pro Marimekko, Diesel, Levis nebo Dolce & Gabbana.

Podobné a stejně krásné

Novinky na váš e-mail:

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Platba kartou
+420 775 232 072 info@terve.cz