Punčocha na dárky Mini-Unikko

Skladem

790 Kč

Značka Marimekko

Design: Maija a Kristina Isola

Vánoční punčocha na dárky s ikonickým květovaným vzorem Unikko jen čeká na to, až jí zavěsíte u stromečku nebo rovnou nad rodinný krb. Ikdyž se do jistě ní všechny dárky nevejdou, určitě se z každoročního překvapení v punčoše stane krásná tradice, kterou budou děti milovat. Punčochu nemusíte schovávat jen na Vánoce, ale můžete ji použít třeba i na sladkosti od Mikuláše.

Je k neuvěření, že nadčasový motiv Unikko nakreslila designérka Maija Isola už v roce 1964. Od té doby se objevuje v různých podobách na celé řadě výrobků od porcelánu přes zástěry až po polštáře. Důkaz, že kvalitní finský design nikdy nezestárne.

ROZMĚRY
18x55 cm

MATERIÁL
100% bavlna

POKYNY K ÚDRŽBĚ
Perte na 60°C.

Více informací

Designer

Maija Isola

MAIJA ISOLA
Nejznámější finská textilní designérka pracovala pro Marimekko neuvěřitelných 40 let a navrhla přes 500 vzorů. Jako první ji v 60. letech proslavil výrazný květinový motiv Unikko, který se stal ikonou značky a zdobí její výrobky dodnes. Designový styl a filosofie Marimekko jsou z velké části postaveny právě na díle Maiji Isoly. I po její smrti se tak můžeme kochat severskými motivy, které jsou neobyčejně unikátní, emotivní a nadčasové.

Podobné a stejně krásné

Novinky na váš e-mail:

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Platba kartou
+420 775 232 072 info@terve.cz