Povlečení Unikko Ralli 150x210, hnědo-petrolejové

Skladem

4 650 Kč

Značka Marimekko

Design: Maija a Kristina Isola

Luxusní bavlněné povlečení na přikrývku a polštář s ikonickým květovaným vzorem Unikko ve speciální limitované edici Ralli dodá vaší ložnici nový půvabný dojem. Motiv ve sladěných odstínech hnědé, béžové, petrolejové, růžové a modré se výborně se hodí do moderních i tradičních interiérů. Povlaky na přikrývku mají otevřené rohy typické pro Skandinávii a převlékání peřin je tak mnohem snazší.

Je k neuvěření, že nadčasový motiv Unikko nakreslila designérka Maija Isola už v roce 1964. Od té doby se objevuje v různých podobách na celé řadě výrobků od porcelánu přes zástěry až po polštáře. Důkaz, že kvalitní finský design nikdy nezestárne.

ROZMĚRY
Povlečení na jednolůžko 150x210 cm
Povlak na polštář 50x60 cm

MATERIÁL
100% biobavlna vysoké kvality 200 TC

POKYNY K ÚDRŽBĚ
Perte na 60°C.

DESIGN FROM FINLAND
Výrobek nese ochranný symbol Design from Finland.

 Design from Finland

Více informací

Designer

Maija Isola

MAIJA ISOLA
Nejznámější finská textilní designérka pracovala pro Marimekko neuvěřitelných 40 let a navrhla přes 500 vzorů. Jako první ji v 60. letech proslavil výrazný květinový motiv Unikko, který se stal ikonou značky a zdobí její výrobky dodnes. Designový styl a filosofie Marimekko jsou z velké části postaveny právě na díle Maiji Isoly. I po její smrti se tak můžeme kochat severskými motivy, které jsou neobyčejně unikátní, emotivní a nadčasové.

Podobné a stejně krásné

Novinky na váš e-mail:

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Platba kartou
+420 775 232 072info@terve.cz