Povlečení Sarpaneva Kukkaketo 150x210, růžovo-zelené

Skladem

3 450 Kč

Značka Finlayson

Design: Timo Sarpaneva

Kvalitní povlečení na přikrývku a polštář se vzorem rozkvetlé louky Kukkaketo od legendárního finského designéra Timo Sarpanevy přinese do vaší ložnice novou energii a svěží jarní odstíny.

"Protože neřídím, trávil jsem spoustu času koukáním z okna ze sedadla spolujezdce. Při pohledu z jedoucího auta ztrácejí květiny, louky a pole detaily. Motiv Kukkaketo jsem vytvořil rozptýlením barviva na tiskovém válci na malé kapičky pomocí stlačeného vzduchu. To mi umožnilo na látku zachytit nádherné barvy květin a luk." - Timo Sarpaneva

Krásné příjemné povlečení je vyrobené z bavlny a tencelu, který patří k nejekologičtějších textilních materiálům na světě. Ve srovnání s bavlnou se při výrobě spotřebuje podstatně méně vody a energie. Tencel je na dotek hedvábný, chladivý, měkký a hladký. Povlečení má v rozích přikrývky otvory typické pro Skandinávii, které usnadňují převlékání. Kvalitu výrobce garantuje prodlouženou zárukou 5 let.

ROZMĚRY
Povlečení na jednolůžko 150x210 cm
Povlak na polštář 50x60 cm

MATERIÁL
50% STANDARD 100 OEKO-TEX® Fairtrade bavlna, 50% tencel s certifikací FSC, počet vláken 240 TC

POKYNY K ÚDRŽBĚ
Perte na max. 60°C. Materiál se může srazit o 6%.

DESIGN FROM FINLAND
Výrobek nese ochranný symbol Design from Finland.

 Design from Finland

Více informací

Designer

Timo Sarpaneva

TIMO SARPANEVA
Designér a sochař Timo Sarpaneva byl jednou z nejvýznamnějších osobností finského designu. Proslavil se už v 50. letech třeba litinovým hrncem pro značku Iittala, pro kterou navrhl i ikonické logo ve tvaru písmene "i". Jeho záběr byl ovšem mnohem širší, věnoval se i návrhu textilií, skla nebo umění a právem tak patří mezi legendy severského designu.

Podobné a stejně krásné

Novinky na váš e-mail:

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Platba kartou
+420 775 232 072info@terve.cz