Miska Kastehelmi 0,35l, zlatá desert

Skladem

790 Kč

Značka Iittala

Design: Oiva Toikka

Skleněná miska na stopce z kolekce Iittala Kastehelmi vyniká decentním designem inspirovaným kapkami rosy, které ve formě skleněných bublinek vytváří skutečnou symfonii světla. Skvěle se hodí například na dezerty, zmrzlinové poháry nebo kompoty.

Kolekce nabízí pestrou škálu barev, které vyzývají ke kombinování a vytvoření vlastního unikátního setu. Miska je balená v dárkové krabičce.

Design Kastehelmi navrhl finský designér Oiva Toikka v roce 1964 a kolekce se v nezměněné podobě vyrábí s úspěchem dodnes. Důkaz, že dobrý design zkrátka nestárne.

OBJEM
0,35 l

MATERIÁL
Sklo

POKYNY K ÚDRŽBĚ
Lze mýt v myčce.

Více informací

Designer

Oiva Toikka

OIVA TOIKKA
Oiva Toikka patří mezi nejvýznamější finské designéry. Věnuje se zejména sklářství, ve kterém ho jako první proslavila kolekce Kastehelmi. Stejně jako jeho stále se rozrůstající se kolekce ikonických ptáčků se vyrábí už přes půl století. Ve velké části svých výtvorů se nechává inspirovat technickými překážkami při výrobě skla. Za svoje dílo dostal celou řadu ocenění mezi kterými nechybí prestižní Kaj Franck Design Prize nebo World Glass Now 85 Award.

Podobné a stejně krásné

Novinky na váš e-mail:

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Platba kartou
+420 775 232 072 info@terve.cz