Kuchyňský nůž Roselli Wootz 23,5cm

Skladem

4 688 Kč

Značka Roselli

Design: Heino Roselli

Exkluzivní menší kuchyňský nůž z prvotřídní finské oceli a střenkou z břízy. Úhledný funkční design s březovou rukojetí nechává vyniknout struktuře dřeva. Dodává se se stojanem z masivní břízy. Díky ideální velikosti je předurčen na precizní kuchařskou práci.

Nůž se vyrábí ručně výhradně z finských materiálů, kterým vévodí speciálně vyvinutá tvrdá karbonová ocel Roselli Wootz z finské ocelárny Karhula. Extrémní tvrdost a nízká hmotnost dává noži skvělé vlastnosti a dlouhotrvající ostrost. Tepelně upravená březová rukojeť ošetřená lněným olejem se dobře drží i pokud je vlhká. Nůž je nepostradatelný pomocník každého nadšeného kuchaře či kuchařky a bude také nádherným a užitečným dárkem, který bude doslova sloužit každý den. Vhodné i pro profesionální kuchaře.

Podívejte se na video z výroby nožů Roselli.

ROZMĚRY
Celková délka 23,5 cm
Délka čepele 10 cm
Hmotnost 94 g

MATERIÁL
Čepel z extrémně tvrdé karbonové oceli Roselli Wootz (Ultra High Carbon) z finské ocelárny Karhula (tvrdost 66-68 HRC), střenka ze dřeva finské břízy, stojan z masivní břízy ořetřené  lněným olejem.

POKYNY K ÚDRŽBĚ
Nůž Roselli je připravený na náročné podmínky, ale zaslouží si i pravidelnou péči. Po použití jej ručně umyjte a úplně vysušte. Čas od času jej potřete olejem.

VYROBENO VE FINSKU
Nože Roselli se vyrábí ručně v malé finské vesnici Harmoinen z výhradně finských surovin. Výrobce na nůž poskytuje 5-ti letou záruku na vady materiálu. Výrobek nese ochranný symbol Made in Finland.

Made in Finland

Více informací

Designer

Heimo Roselli

HEIMO ROSELLI
Finský kovář s vášní pro tradiční finské nože puukko založil vlastní značku nožů v roce 1976. Nože dodnes vyrábí ručně v malé manufaktuře ve vesnici Harmoinen. Po mnoha pokusech a usilovné snaze se mu podařilo vyvinout speciální karbonovou ocel, kterou nazval Roselli Wootz. Má také velký cit pro tvar a jeho výrobky jsou doslova klenoty nadčasového funkčního designu, které jsou pro Finsko tak typické.

Podobné a stejně krásné

Novinky na váš e-mail:

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Platba kartou
+420 775 232 072info@terve.cz