Hrnek Tanssi 0,4l

Skladem

595 Kč

Značka Iittala

Design: Klaus Haapaniemi

Porcelánový hrnek z kolekce Iittala Tanssi nás doslova zve do tance. Neuvěřitelné ilustrace Klause Haapeniemiho po obvodu hrnečku vypovídají příběh plný emocí zasazený do zvířecí říše.

Inspiraci ke kolekci Tanssi (ve finštině Tanec) Klaus Haapaniemi hledal v našich končinách, když navrhoval kostými pro finskou národní operu k Janáčkově hře Příhody lišky Bystroušky. V motivech Tanssi se tak mísí odkaz na slovanskou a orientální kulturu, soužití zvířat, lidí a přirozený cyklus života. Ústřední roli hrají zvířata v pózách typických pro člověka. Jak jsme u Haapaniemiho zvyklí, vše podává s perfektním smyslem pro detail v promyšlených tvarech a dokonalé harmonii barev.

OBJEM
0,4 l

MATERIÁL
Porcelán

POKYNY K ÚDRŽBĚ
Lze mýt v myčce, obsah můžete ohřívat v mikrovlnce i klasické troubě a nebo chladit v mrazáku.

Více informací

Designer

Klaus Haapaniemi

KLAUS HAAPANIEMI
V současné generaci finských designérů asi není v obou textur většího talentu, než je Klaus Haapaniemi. Jeho ilustrace jsou jak z jiného světa. Kromě vlastní značky už má za sebou celou řadu úspěšných návrhů nejen pro Iittalu, kde vytvořil ilustrace pro kolekce Taika a Tanssi, ale i pro Marimekko, Diesel, Levis nebo Dolce & Gabbana.

Podobné a stejně krásné

Novinky na váš e-mail:

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Platba kartou
+420 775 232 072 info@terve.cz