Bavlněná deka Musta Tamma 130x180, hnědo-béžová

Na objednávku do 3-4 týdnů

4 626 Kč

Značka Marimekko

Design: Maija Isola

Měkká deka z bavlny a lnu nese vzor koně Musta Tamma (černá klisna), který pro Marimekko navrhla v roce 1954 slavná finská designérka Maija Isola. Motiv odráží její vzpomínky na dětství, kdy si často představovala, že svobodně běhá v lese spolu s velkým stádem koní.

Deka má ze všech stran jemné třásně a je vyrobena v žakárovém úpletu. Díky příjemnému materiálu bude deka výborným společníkem jak v zimě při čtení knížky, tak i za chladnějších letních večerů při posezení na terase. Je jen na vás, jestli se do ní zabalíte nebo z ní uděláte přehoz postele či pohovky. Deka má z rubové strany inverzní barvy a tak jejím přetočením získáte zase trošku jiný dojem v interiéru. Jednoduše krásný designový kousek z limitované kolekce Marimekko.

ROZMĚRY
130x180 cm

MATERIÁL
85% bavlna, 15% len

POKYNY K ÚDRŽBĚ
Doporučujeme profesionální čištění. Pro běžnou údržbu a svěží vůni použijte finský přírodní sprej na textil Sees.

DESIGN FROM FINLAND
Výrobek nese ochranný symbol Design from Finland.

 Design from Finland

Více informací

Designer

Maija Isola

MAIJA ISOLA
Nejznámější finská textilní designérka pracovala pro Marimekko neuvěřitelných 40 let a navrhla přes 500 vzorů. Jako první ji v 60. letech proslavil výrazný květinový motiv Unikko, který se stal ikonou značky a zdobí její výrobky dodnes. Designový styl a filosofie Marimekko jsou z velké části postaveny právě na díle Maiji Isoly. I po její smrti se tak můžeme kochat severskými motivy, které jsou neobyčejně unikátní, emotivní a nadčasové.

Podobné a stejně krásné

Novinky na váš e-mail:

Přihlášením souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Platba kartou
+420 775 232 072info@terve.cz